Şimdi herkes gördü mü faşizmi?

Bu blogda devlet dedim, şirket dedim, faşizm dedim. Hep teorik oldu. Son iki haftadır hızlandırılmış faşizm nedir kursu veriliyor. Dersleri takip edenler anlamıştır umarım. Şirket senin emeğini, paranı, yaşam enerjini, canını çalar. Devlet de elini kolunu tutuverir. Gezi Parkı’nda geçici bir süre faşizm ortadan kalktı. Yani polis yoktu (devlet), para da geçmiyordu (şirket). Gidenler bunu gördü. Egemenlerin ödlerini patlatan da bu aslında. Faşizmin dışında bir yaşamın olanaklı olduğunu, hem de çok daha iyi olduğunu insanların fark etmesi olasılığını önlemek için kardeşlerini öldürmek dahil her şeyi yaparlar. Olaylar nasıl sürer, nasıl biter fark etmez. Biz okuyan, internet kullanan insanlara yakınımızdakileri bilgilendirmek düşüyor. Televizyon ve basının kölesi olmuş cahillere internetten derlediğimiz gerçek bilgileri sunup olayın sandıklarının tam tersi olduğunu göstermemiz gerekiyor. Siyahın siyah, beyazın beyaz olduğunu göstermemiz gerekiyor. Elimizde kalan dünyayı kurtarmaya gerçeklerle yüzleşerek başlayacağız. Ne varki insanların onda dokuzu gerçeği merak etmez, merak edip öğrenenlerin onda dokuzu ise ağırlığı kaldıramayıp inkar yolunu seçer. Tarihi acı, gözyaşı ve kanla yazıyor olmamızın nedeni inkardır.

Reklamlar

1 Response to “Şimdi herkes gördü mü faşizmi?”


  1. 1 Erzurumlu... 06 Tem 2013, 07:15

    Modern yaşamın zorluklarına dayanamayan çağın insanı eskiye nazaran yüzlerce kez ağırlaşan zamanın gerçeklerini olduğu gibi nasıl kabullenecek? Taşıyamayıp inkar yolunu seçmesi, ya da kalabalıklara karışıp kısacık ömrünü sürüklenerek geçirmesi kaçınılmaz görünüyor…

    Yapayalnız veya rüzgarda sürüklenerek gezi parkında yan yana görünen bağsız kalabalıklar, devlete ve gizli teşkilatlanmalara karşı ne yapabilir ki? Karşı örgütlenmeler için modern paradigmalara ihtiyaç var. Yoksa inkar kaçınılmaz bir sonuç.


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s
Bu bloga abone olmak ve güncellemelerden eposta ile haberdar edilmek için tıklayın.

Diğer 108 takipçiye katılın

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: