Sıra Suudi Arabistan’da mı?

Bundan 8 yıl önce, 2003’te, Parti Bitti ve Herşeyin Zirvesi kitaplarının yazarı Richard Heinberg, Tüten Namlu: CIA’nın Peak Oil‘e İlgisi adlı makalesinde şöyle yazmıştı:

“… Ortadoğu doğrulanmış petrol rezervlerinin %70’ine sahip. S.Arabistan dünyanın en büyük rezervine(%25) sahip ve çoğu 11 Eylül korsanlarının bu ülkeden geldiği iddia ediliyor. Bin Ladin bir Suudi ve yayınlanan sözleri Mekke ve Medine’nin ulusundan Amerikan etkisini uzaklaştırmak üzerine.

Neo-con’ların tekrar tekrar ipuçlarını verdiği gibi, Irak, daha büyük bir bölgesel rejim değişikliği projesinin sadece ilk adımı ise, asıl hedef hemen güneyde, Riyad’ın doğusundaki dev yataklar olabilir. Uzun zamandır şımartılan Suudi hükümetinin devrilmesi için şimdiden tezgah kurulup kurulmadığını merak etmemek elde değil.”

Ve bugün, bir kaç ay önce Tunus’ta başlayan ve bütün Kuzey Afrika ve Ortadoğu’da Batı tarafından kışkırtılan kalkışma Suudi Arabistan’a geldi dayandı. Yarın yani 10 Mart Cuma günü S.Arabistan’ın çöküşünün başlangıcını görebiliriz. Arabanızın deposunu doldurun, çünkü pek yakında bir süredir unuttuğumuz o benzin kuyruklarını tekrar görebiliriz. İbret ise bedava ve her zamankinden az talep görüyor.

Reklamlar

0 Responses to “Sıra Suudi Arabistan’da mı?”  1. Yorum Yapın

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s
Bu bloga abone olmak ve güncellemelerden eposta ile haberdar edilmek için tıklayın.

Diğer 108 takipçiye katılın

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: