Gazanız mübarek olsun

Birbirimizi kandırmaya gerek yok. İtiraf edelim, herkes birbirinden nefret ediyor. 1. Dünya Savaşı sonrasındaki ağır yaptırımlar, Almanya’da nefreti açığa çıkardı ve o güne kadar bir arada yaşamış olan insanlar düşman kesildi. Komünist bloğun dağılmasından hemen sonra aslında Yugoslavya’da herkesin birbirinden nefret ederek yaşamış olduğunu gördük. İşgal altındaki Irak’ta insanlar ortak düşmanla değil, takımlara ayrılarak birbirleriyle savaşmaya başladı. 1. Dünya Savaşı sınrasında asırlarca bir arada, görünürde barış içinde yaşadığımız Rumlar ve Ermeniler aniden düşmanca tavır aldılar. 70’lerde sözde yurtsever iki kamp, ideoloji farkı nedeniyle ölümüne bir dalaşa girişti. Bugünlerde ideolojilere itibar eden kalmadı, futbol kulüpleri adına birbirini öldürmek isteyen bir yığın vatandaş var. Eski sevgiliniz ya da eşiniz işler kötü gidince bir anda can düşmanınız oluveriyor. Gençlerin yaşlılara, yaşlıların gençlere tahammülü kalmadı…
Kapımızda hazır kıta bekleyen tehditlerden biri, içten içe büyüttüğümüz bu derin nefret. İkincisi, fosil yakıta dayalı tarım devriminin ve tıptaki iyileşmelerin birlikte bir nüfus patlaması yarattığı 20.yy başlarından beri yapılagelen dünyanın nüfusunu azaltma planları. Akşam haberlerinde söylenmez, gazetelerde yazmaz, boşuna aramayın. Ulus ötesi komplo örgütlerinin dünyanın yeni nüfusunun kaç olması gerektiği hakkında fikir ayrılıkları bile var. (500 milyon, 2 milyar…) Genetiği değiştirilmiş tohumlar, kimyasal ve biyolojik silahlar gibi daha çok insanı daha zahmetsizce öldürmenin yollarını arayıp buluyorlar.
Böyle bir ortamda hükümetin kişisel silahlanmaya gaz vermesi, onun gayri resmi efendisinin de bunu teşvik etmesi düşündürücü. Bu ülkede asırlardır tepe taklak giden işleri yoluna koymayı, çöküş ve yok oluştan kurtulmayı amaçlayan bir devrim yapıldı. O gün bu gündür sefilliğe doymayan, alçaklıkta yeni ufuklar açan gruplar bu devrimi alaşağı etmeye çalışıyor. Dümenden habersiz saf yığınların kışkırtılmasıyla bugüne, toplumun birbirinden nefret eden iki kesime bölündüğü güne geldik. Ortalama zekanın düşmesi teorisine göre aptallar hızlı ürer. Öyle oldu, şimdi devrim karşıtları sayıca üstün. Cahil, ezik ve yetersiz insanlar silaha, başkasını incitmeye daha meraklıdır. Sonuçta gelinen nokta şu: Sayıca üstün olan kesim çılgın gibi silahlanıyor, silahlanacak. Silah Üreticileri, Satıcıları ve Sevenleri Derneği Başkanının buyurduğu gibi “iç savaş olursa silah lazım olacak“. Tersten okursak iç savaş olabilmesi için silahlanmak lazım. Açılan kapı bu kapıdır. Çocuk savaşçılarımız bile hazır. Tavşan gibi üçer üçer üretip sokağa salıyoruz, suç işlesinler diye. Rodezya’dakine benzer bir iç temizlik hareketi bizi bekliyor. Nüfus azaltma planı yapan kötü kalpli amcalara da önden kolaylık sağlamış, işin çoğunu kendimiz halletmiş olacağız. Fosil yakıt, sanayi, doğal denge, özgürlük diye bağırıp duruyorum ama korkarım üçüncü dünya savaşından önce bir de iç savaş atlatmak zorunda kalacağız.

-Hoca abartıyorsun, bir şey olmaz.
Bosna, 1989
Türkiye, 2010
Reklamlar

1 Response to “Gazanız mübarek olsun”


  1. 1 Prometheus 15 Eki 2011, 14:05

    süper


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s
Bu bloga abone olmak ve güncellemelerden eposta ile haberdar edilmek için tıklayın.

Diğer 108 takipçiye katılın

Reklamlar

%d blogcu bunu beğendi: